O stronie

Strona prezentuje porady związane z wyborem, noszeniem i pielęgnacją okularów. Porusza także zagadnienia związane z laserową korekcją wzroku oraz szkłami kontaktowymi.

Jak wiadomo kobiety pragną prezentować się pięknie w okularach. Często mają ogromne kompleksy związane z noszeniem okularów, wstydzą się ich, ukrywają, ponieważ uważają, że wyglądają w nich mniej atrakcyjnie. Jednak nie jest to prawda, okulary w znaczący sposób poprawiają nasz wygląd, o ile zdecydujemy się na takie, które będą idealnie dopasowane do naszego wyglądu. Powinniśmy brać pod uwagę, że od nas zależy, jaki będziemy miały wizerunek. Ważna jest podstawowa zasada - nie pozwólmy, by nasze oczy były na drugim planie. To bardzo ważne, aby oprawki eksponowały, podkreślały i wydobywały piękno z naszych oczu. Zawsze i wszędzie, o każdej porze dnia i nocy, niezależnie, czy jesteśmy zmęczone, czy też mamy całkiem dobrą kondycję. Ważne jest, aby wyglądały pięknie i były wyraziste. Należy pamiętać również, że makijaż jaki wykonujemy musi być odpowiedni dla kobiet noszących okulary. Więcej na ten temat możesz przeczytać na blogu krakowskiej makijażystki i wizażystki Uli Wilgierz na stronie ulawilgierz.pl

Powinniśmy pamiętać, że nasze oczy są często tym elementem, który najbardziej przyciąga uwagę, tak więc zasłanianie ich pod oprawkami mija się z celem. Powinniśmy zacząć dobór oprawek od przymierzenia kilku par o różnych kształtach, tak żeby znaleźć te, które będą najlepiej się prezentować na naszym nosie. Warto także wybrać odpowiedni kształt szkieł, nie mogą być za małe, by nie przykrywały naszych oczu. Błędem jest dobieranie oprawek do koloru naszych włosów, bo jak wiadomo zdarza się, że farbujemy włosy częściej niż zmieniamy oprawki okularów. Powinniśmy pamiętać, że okulary sprawiają, że niektóre znaczące elementy naszej twarzy są bardziej widoczne. I tutaj przede wszystkim powinniśmy skupić się na tym, aby wyeksponować nasze usta, a także brwi. Ważne by linia oprawek była symetryczna w stosunku do naszych brwi. To pozwoli poprawić wygląda naszej twarzy.