O stronie

Strona prezentuje porady związane z wyborem, noszeniem i pielęgnacją okularów. Porusza także zagadnienia związane z laserową korekcją wzroku oraz szkłami kontaktowymi.

Dla mężczyzn poleca się szczególny rodzaj szkieł, które dodadzą im męskości, podkreślając ich męskie rysy twarzy. Przede wszystkim ważne jest jednak, aby czuli oni się dobrze w swoim okularach, a nie ślepo podążali z modą. Ważne jest, aby okulary były lekkie i trwałe. Powinny zapewnić komfort, a także dodawać pewności siebie każdemu mężczyźnie.

Po pierwsze w przypadku panów, którzy posiadają okrągłą twarz zaleca się oprawki, które mają prostokątne kształty. Takie okulary powinny posiadać szerokie zauszniki, które będą mogły optycznie wydłużyć twarz osoby, która je nosi. Niezwykle ważne jest w przypadki osób, które posiadają kwadratową twarz, aby nosiły lekko zaokrąglone oprawki. Tego typu oprawy dodadzą im uroku i odmłodzą. Z kolei osobom, które posiadają twarz trójkątną zaleca się noszenie okularów z bardzo wyraźnie zarysowaną dolną krawędzią. Nie powinno się ich nosić zbyt wysoko, bo mogą zaszkodzić naszemu wizerunkowi. W przypadku osób, które posiadają owalną twarz, nie zaleca się szczególnego typu opraw, ponieważ taka twarz świetnie prezentuje się w każdym typie oprawek. Jeśli pragniemy nieco odmłodzić nasz wizerunek, powinniśmy pomyśleć o tym, by zainwestować w oprawki, które będą kolorowe. Jak wiadomo kolor odmładza, świetnie się sprawdza, ale nie do wszystkiego, tak więc takie barwne okulary warto zostawić na jakąś szczególną okazję. Jak wiadomo każdy chce prezentować się świetnie, a teraz jest to możliwe, wystarczy założyć fajne oprawki, a nasza twarz od razu zmieni się nie do poznania.