O stronie

Strona prezentuje porady związane z wyborem, noszeniem i pielęgnacją okularów. Porusza także zagadnienia związane z laserową korekcją wzroku oraz szkłami kontaktowymi.

Jednym z najczęściej wykonywanych obecnie zabiegów w okulistyce jest laserowa korekcja wzroku. Na przestrzeni lat powstaje coraz więcej metod, które sprawiają, że nasze oczy odzyskują dawną świetność. Niestety często się zdarza, że potencjalni pacjenci mają obawy, czy skorzystać z takiej metody. Martwią się, że w wyniku operacji utracą wzrok, co może skończyć się dla nich wielką tragedią. Jednak trzeba podkreślić, że takie obawy są zupełnie nieuzasadnione, ponieważ metody osiągnęły taki stopień zaawansowania, że zagrożenie jakiegoś wypadku nie jest możliwe. Większość osób musi pamiętać, że leczenie oczu z krótkowzroczności wymaga cierpliwości. Przed dokonaniem operacji konieczne jest, aby nie nosić żadnych soczewek przez dwa tygodnie, do tego nie wolno malować oczu ani używać żadnych kosmetycznych substancji dzień przed zabiegiem. Zabieg trwa kilkanaście minut, odbywa się w bardzo przyjaznej atmosferze i nie sprawia pacjentowi żadnego bólu. Te wszystkie środki ostrożności są niezbędne, aby cieszyć się rezultatami operacji do końca życia. Powinniśmy także pamiętać o tym, że zabieg nie mogą wykonać osoby starsze, które mają wzrok osłabiony w wyniku naturalnych procesów starzenia się oczu. Ważne jest także to, aby nie pozwolić, by oczy były narażane na działanie promieni słonecznych. Laserowa korekcja wzroku jest metodą, która wyróżnia się niespotykaną skutecznością, bezpieczeństwem oraz pewnością. Powikłania po operacji zdarzają niezwykle rzadko, dlatego wszyscy ci, którzy obawiają się wykonania zabiegu, powinni się przełamać!

Jeśli interesuje Cię zagadnienie tego zabiegu to wiele informacji, oraz firm przeprowadzających ten zabieg, znajdziesz w Internecie wpisując w wyszukiwarce laserowa korekcja wzroku Kraków.